Vršac u Zemunu nastavio seriju pobeda

Autor :  Banislav Bane Josimov Jan 06, 2017

Košarkaši Vršca savladali su ekipu Mladosti, rezultatom 79:77.

Vršac je nastavio pobedničku seriju i na teškom gostovanju u Zemunu, gde je uprkos kontroli igre i rezultata u najvećem delu meča izborio minimalnu pobedu.

Prvi među jednakima u pobedničkom timu bio je kapiten Savović koji je odigrao jednu od najboljih partija u dresu Vršca. Veliki doprinos dali su Stojadinović, Jeftić, Dimić i Pavković.

Uvodni period u potpunosti je opravdao prognozu da će se u hali Vizura voditi vrlo zahtevna bitka. Rivali su se smenjivali u vođstvu, u tim trenucima Zemunci su došli do svoje najveće prednosti od 5 poena (13:8), ali su Vrščani do isteka perioda napravili seriju 7:0 i preuzeli vođstvo koje nisu ispuštali do kraja meča.

Drugu četvrtinu obeležio je Miloš Savović, zahvaljujući njegovoj preciznosti sa distance Vršac je u finišu prvog poluvremena došao do dvocfrene prednosti (43:33). Do tada su Zemunci održavali rezultatsku ravnotežu zahvaljujući visokom Veljkoviću i prodornom Beaderu.

Vršac je u prvoj polovini treće četvrtine došao do najveće prednosti od + 13 (53:40), ali je za svega dva minuta ekipa Zemuna uspela da dođe – 3 (50:53). Ipak, Jeftić i Đerić su odbili taj napad domaćih, vratili prednost na bezbednu razliku (58:50), da bi nešto kasnije Savović i Dimić razliku uvećali do deset poena (68:58).

U poslednjih deset minuta Zemunci su uspeli da uhvate priključak uporno pokušavajući šutem spolja, a trojke Kužete i Kočovića podgrejale su nadu da mogu do preokreta. Ipak, u poslednjem minutu, Pavković je postigao ključni pogodak za vođstvo 77:71 koje domaći nisu uspeli da dostignu.

U narednom kolu Vršac u Centru Milenijum dočekuje pančevački Tamiš, meč se igra u subotu 14. januara sa početkom u 18 časova.

Grad Vršac i Evršac Group doo zajedno sprovode projekat "Centar za javno informisanje građana – interes građanskog društva"