FMP u Vršcu osvojio Kup Srbije

Autor :  jan 20, 2016

Košarkaši Vršca Swisslion nisu uspeli da se plasiraju na završni turnir Kupa Radivoja Koraća, jer su večeras u finalu drugostepenog Kupa Srbije izgubili na svom terenu od favorizovanog FMP-a, rezultatom 75:61 (18:14, 21:16, 13:14, 23:17).

Pobednički pehar ekipi iz Železnika uručio je Dejan Tomašević, potpredsednik KSS.

Vrščani su imali nekoliko šansi da dođu do pobede, ali su fizički nadmoćniji i razigraniji gosti u poslednjih pet minuta, naročito poenima Aleksandra Bursaća, stigli do trijumfa, koji im, osim prestiža, nije mnogo značio. Naime, FMP je već obezbedio učešće u Kupu Radivoja Koraća, kao prvoplasirana ekipa Košarkaške lige Srbije.

-S obzirom na to da ova utakmica za nas nije imala nikakav rezultatski zanačaj, moji momci su odigrali bez one energije, koju imaju u prvenstvenim utakmicama. Vršac je, s druge strane, dobro igrao, konstantno su nam bili za vratom, ali smo u važnim trenucima pogađali koševe i pomalo rutisnki priveli meč kraju, rekao je trener FMP Slobodan Klipa.

Najbolji igrač utakmice je bio Stefan Lazarević iz FMP-a (indeks 21), koji je postigao 13 poena uz 9 skokova. U ekipi Vršca Swisslion najefikasniji je bio Nikola Tomašević sa 14 poena, dok je Bojan Davidovac dodao 13 poena uz 5 skokova.

-Ne mislim da je ovo propuštena šansa, pogotovo kada se uzme u obzir da je FMP ubedljivo najbolja ekipa KLS. Pružili smo im dobar otpor, pomalo i neočekivan, s obzirom na to kakav sastav tima trenutno imamo. Bili smo u zaostatku četiri poena na pet minuta do kraja, ali je u tim trenucima presudila bolja fizička spremnost gostujućeg tima. Krajnja razlika je previsoka u odnosu na prikaznu igru, ocena je trenera Vršca Swisslion Miloša Pejića.

Vrščane već u subotu očekuje teška prvenstvena utakmica, jer će ići u goste Konstantinu iz Niša.

Grad Vršac i Evršac Group doo zajedno sprovode projekat "Centar za javno informisanje građana – interes građanskog društva"